Skip links

Explore
Kaydır

Uzman kadromuzla fotoğraf & video  prodüksiyonlarda yanınızdayız.

Size ne sunuyoruz ?

Ürün tanıtım videoları, kurumsal tanıtım filmleri ve etkinlik kliplerinin yanı sıra video sunum gibi verimlilik artırıcı şirket içi video tasarımlarına da hayat veren ekibimiz, iş dünyasının nitelikli video ihtiyacını en hızlı ve ekonomik şekilde karşılayacak yaratıcı projelere imza atmaktadır. Özellikle Mekan Çekimi, Ürün Çekimi ve Ürün Tanıtımı konularında uzman kadromuz ve profesyonel ekipman/çalışma prensiplerimizle hizmetinizdeyiz.

Ürün Çekimi

Ürününüzün farklı açılardan detaylı bir şekilde gösterildiği profesyonel ürün çekimleri, markanıza ait ürünlerin rakipleri arasında öne çıkmasını sağlar.

Dünyaya Motto Mou'nın Objektifinden Bakın!

Tecrübe ve teknik bilgisi ile öne çıkan Motto Mou ekibi, markanızın her türlü görsel iletişim ihtiyaçları için özgün çözümler üretiyor. Stüdyo çekimleri, dış mekân ve iç mekân çekimleri, life style fotoğraf çekimleri, still life fotoğraf çekimleri ve marka kimliğine uygun video prodüksiyonu başta olmak üzere pek çok farklı stil ve formatta özgün, profesyonel ve kaliteli görsel içerikler için hemen bizimle iletişime geçin!

Marka Kimliğine Uygun Video Prodüksiyonu

Markanızın çevrimiçi ortamlarda öne çıkması ve bilinirliğinizin artması için marka kimliğine uygun video ve görsel içeriklerden faydalanabilirsiniz. Markanızın kurumsal duruşu, hizmet verdiği sektör ve hikayesine uygun olarak kurgulanan özgün video içerikler, rakipleriniz arasından ayrışmanızı sağlayacağı gibi müşterileriniz ve potansiyel müşterileriniz ile verimli bir iletişim kurmanızı da sağlayacaktır.

Sıkça Sorulan Sorular

Video prodüksiyon, bir videonun yapım süreçlerinin tamamını kapsamaktadır. 3 başlık altında incelenen video prodüksiyonu pre-prodüksiyon, prodüksiyon ve post-prodüksiyon olarak uygulanmaktadır. Kaliteli bir video içeriğinin oluşturulması için bütün bu aşamalarda titizlik gösterilmelidir. Aksi taktirde beklenen hedeflere ulaşmak pek mümkün değildir.

Profesyonel fotoğraf çekimi görülmeyen detayı gösterebilmek, farklı bakış açıları ile bilinmeyene odaklanmak ve gözle görünenin çok daha ötesine geçmektir bir nevi. Bu noktada da devreye “bakış açısı” giriyor. Buna değinmeden önce fotoğrafçılık kavramının başlangıcına gidelim isteriz kısaca. 15. Asırda Leonardo Da Vinci’nin karanlık bir odada yer alan ufak bir deliğin, odanın dışındaki görüntüleri yansıtmasını bulması, fotoğrafçılık tarihinin bilinen ilk büyük adımlarındandır.

Fotoğraf çekim teknikleri arasında en önemlilerinden biri pozlamadır. Pozlama, ışığı makine aracılığı ile kaydetme işlemine verilen isimdir. Işığın makineye giriş süresine enstantane denirken, ışığın makineye girme miktarına da diyafram denir. Doğru pozlama, profesyonel fotoğraf çekiminin ilk adımıdır diyebiliriz. Bir diğer önemli nokta ISO değeri. Fotoğraf makinesinde yer alan sensörlerin, ışığa olan uyarlılık derecesi anlamına gelir. Fotoğraf teknikleri denince beyaz ayarından bahsetmeden geçilmez. Beyaz ayarı, ışığın ısısıyla ilgili kısımdır. Yeni başlayanlar için makinelerde otomatik mod fayda sağlayacaktır ancak beyaz ayarına hâkim olmak, fotoğraf çekim tekniklerinde üst sıralarda yer alır. İyi bir fotoğraf çekmek için derinliğin ayarlanması da önemli noktalardan. Fotoğrafın ilgi odağını belirlemek gerekir buna da kompozisyon denir. Kompozisyon olmadan fotoğraf çekerseniz anlamı yakalamanız zor olur. Ritmi bozan nesneleri fotoğraf karesinden çıkararak, daha anlamlı fotoğraflar çekebilirsiniz. Kompozisyon yaratırken, perspektifi de göz önünde bulundurmanızda fayda var. Derinlik etkisi ve kompozisyonun birleşimi ile şahane kareler yakalayabilirsiniz. Fotoğraf nasıl çekilir sorusunun yanıtlarından biri de dokudur. Çarpıcı fotoğraflar için doku öğesi önemlidir; esen rüzgâr ya da dalgalanan deniz fotoğraflara güzel efektler katacaktır.

Profesyonel fotoğraf çekimlerinde şu türler ön plana çıkar; siyah-beyaz fotoğrafçılık, renkli fotoğrafçılık, dijital fotoğrafçılık.

Siyah – Beyaz fotoğrafçılık

Eskiden tüm fotoğraflar siyah beyazdı malum. Buna monokrom denir. Günümüzde her şey renklense de yine de önemini ve yerini koruyan bir tür. Düşük maliyetli oluşu ve “klasik” görünüm vermesi bakımından önemli.

Renkli fotoğrafçılık

19.yüzyılın ortalarından itibaren günümüze sirayet eden bir tür. İlk kalıcı renkli fotoğraf fizikçi James Clerk Maxwell’in üç renk ayrımı ilkesine dayanan fotoğrafıdır. Fotoğrafı 1861 yılında çekilmiş. Yani o zamandan bu zamana gelişerek devam etmiş.

Dijital fotoğrafçılık

Günümüzün trendi. İlk dijital fotoğraf makinesi 1975 yılında yapıldı. Cihaz yapımında başı çeken isim Kodak şirketine mühendis olan Steven Sasson. Sasson ve bir grup teknisyen tarafından geliştirilen dijital fotoğraf makinesini, pazara ilk “renkli” dijital fotoğraf makinesi 1994 yılında sunan Apple takip etti.

Sizin için en uygun ve kaliteli iş planlaması için fotoğraf & video prodüksiyonu işlerinizde yanınızda oluyoruz.

Size ulaşmak için sabırsızlanıyoruz.

Fotoğraf & video prodüksiyonları için size yardımcı olabiliriz.

    Genellikle 48 saat içinde geri dönüş sağlanır.

Şimdi Teklif Alın

Sizinle çalışmak için sabırsızlanıyoruz.