Skip links

Explore
Kaydır

Reklam yönetiminde beraber planlıyoruz.

Size ne sunuyoruz ?

Dijital dünyada iz bırakmanız için gereken dijital pazarlama faaliyetlerinden bir tanesi olan reklamların stratejisini oluşturmak için ihtiyaçlarınız doğrultusunda planlama yapmak ve maksimum faydayı sağlamanız için çalışıyoruz. Hedeflerin belirlenip reklam bütçesi ayrılacak platformları belirledikten sonra optimum süreci belirleyip reklam stratejisi geliştiriyor ve raporlanabilir sonuçlara ulaşıyoruz.

Reklam Yönetimi Çözümleri

Reklam yönetimi; bir işletme, marka ile ilgili yapılan reklam ve pazarlama stratejisine verilen isimdir. Reklam yönetimi konusunda profesyonel olan kişilerden destek alınması gereklidir. Reklam yönetimi konusunda; reklamların verimli olduğu kadar, maliyetinin de az olmasına özen gösterilmesi gereklidir.

Adwords Yönetimi

Adwords; Google’ın hizmetlerinden biridir. Reklam ağı hizmetidir. Kişilerin görüntülü veya yazılı bir şekilde reklam vererek görünürlüklerini arttırmalarını sağlamaktadır. Kişilere verilen reklama tıklama başına bir fiyat çıkartılması şeklinde çalışmaktadır.

Sosyal Medya Reklamcılığının Faydaları

Kampanya ile ilgili yorumları ve söylemleri kişilerin daha organik bir şekilde görebilmesini ve benimseyebilmesini sağlamaktadır. Kişinin kampanya ile ilgili etkili görsellere ve metinlere daha hızlı ulaşabilmesini sağlamaktadır.

Sıkça Sorulan Sorular

İyi malın reklamı da kolay olur.

Reklam yönetimi, pazarlamanın ana hatları’ndan biri olarak bir işletme, marka ile ilgili yapılan reklam ve pazarlama stratejisine verilen isimdir. Firmanın hedef pazarı ile iletişim kurmak, bir programda yer alan çeşitli reklam faaliyetlerini denetlemek ve kontrol etmek için tasarlanmış planlı bir yönetim sürecidir.

Reklamcılık oldukça karmaşık ve uzmanlık gerektiren bir iştir. Modern reklamcılık ise sadece geleneksel araçların kullanımını değil dijital araçların da kullanılmasını gerektirir. Hatta günümüzde reklamcılığın genel olarak bu alana kaydığını söylemek doğru olacaktır. Bu nedenle reklam politikalarının geliştirilmesi noktasında her iki alana da hakim uzmanlara ihtiyaç olmaktadır. Özellikle web teknolojileri boyutunda reklam yönetimi çok ciddi bir olgudur ve reklam veren amatör biçimde verimli reklam yayınlamayı başaramayabilir.

Reklam ve pazarlama alanında son zamanlarda popüler olan dijital reklam yönetimi, online medya araçlarını kullanarak, hedef kitleye ulaşma çabası demektir. Dijital reklamlar ile kurum ya da kişilere daha kaliteli, farklı ve hızlı hizmet seçenekleri sunulmaktadır.

Reklam yönetimi bir çok platformda yapılmaktadır. Başlıcaları; Google Reklamları, Instagram Reklamları, Twitter Reklamları, YouTube Reklamları, TikTok Reklamları, Linkedin Reklamları olarak sıralayabiliriz. Reklam yönetimi platformlarının içinde en öne çıkanlar; Adwords ve Facebook Business bu 2 platforma reklam vermeniz durumunda Türkiye nüfusunun 4’te 2’sine erişebilirsiniz.

Adwords, Google’ın özel reklam yönetim ağıdır. Görüntülü veya metin reklam paylaşımı sağlanabilen bu sistemde fiyat bazlı veya tıklama bazlı çalışma yöntemleri vardır. Adwords üzerinde reklam verenlerin çoğu ancak harcadıkları para kadar kazanabilmektedir. Oysa ki, reklam yönetiminde uzmanlaşmış şirketlerle çalışan firmalar bütçelerini daha iyi şekilde kullanabilir ve verimli dönüşler alabilir. Buda demek olur ki düşük bütçelerle daha üst sıralarda reklamlarınız çıkabilir. Adwords’a reklam verildiğinde, reklam kampanyasının sonu gelene kadar takip edilmeli ve duruma göre anlık değişiklikler yapmalısınız.

Facebook Business, Instagram ve Facebook için özel reklam yönetim ağıdır. Facebook Business kullanırken Facebook Pixel kullanılmasını da tavsiye ederiz. Facebook Business kullanarak reklam optimizasyonları yapabilir, uygun fiyatlama ile hedef kitlenizi daha iyi yönetebilirsiniz. Instagram üzerinden reklam paylaşımı yerine Facebook üzerinden yapılan Instagram reklamları daha çok tavsiye edilmektedir çünkü daha fazla optimizasyon seçeneklerine erişim sağlanmaktadır. Ayrıca Instagram üzerinden yapılacak reklam paylaşımlarında 1 gösterim veya tıklamaya erişmek için neredeyse 1 TL harcarken, Facebook Business kullanılarak yapılan reklam optimizasyonlarında 1 gösterim veya tıklama için 10 kuruştan bile daha az harcayabilirsiniz.

Dijital dünyada iz bırakmanız için gereken dijital pazarlama faaliyetlerinden bir tanesi olan reklamların stratejisini oluşturmak için ihtiyaçlarınız doğrultusunda planlama yapmak ve maksimum faydayı sağlamanız için çalışıyoruz. Hedeflerin belirlenip reklam bütçesi ayrılacak platformları belirledikten sonra optimum süreci belirleyip reklam stratejisi geliştiriyor ve raporlanabilir sonuçlara ulaşıyoruz.

Size ulaşmak için sabırsızlanıyoruz.

Reklam yönetiminizi beraber planlayalım.

    Genellikle 48 saat içinde geri dönüş sağlanır.

Şimdi Teklif Alın

Sizinle çalışmak için sabırsızlanıyoruz.